Máme radi kávu!

Zdravý životný štýl je naša filozofia. Pod značkou MONADA pôsobíme od roku 1993. Organizujeme relaxačno-ozdravovacie pobyty s cvičením jogy a meditáciami. Zaoberáme sa aj distribúciou výnimočných káv talianskej značky DeGIUSTI Caffé.

Káva je polotovar a chuť šálky kávy závisí od výberu najlepších zŕn, rozdielnosti praženia, jemnosti mletia, kvality vody a spôsobe prípravy. Káva nie je len obľúbený chutný nápoj, ale aj zdroj antioxidantov a ďalších živín.

Najzdravšie je espresso, lebo sa lúhuje veľmi krátko. Všetky prospešné látky v káve zostanú, škodlivé sa nestihnú vyplaviť. Na espresso a ristretto sú špecialisti v Európe Taliani. Prirodzene, veď benátski kupci boli prví, ktorí do našich končín doniesli kávu z Afriky.

Zaujal nás príbeh talianskeho pražiara výnimočnej kávy Giuseppe De Giusti.

Zaujal nás príbeh talianskeho pražiara výnimočnej kávy Giuseppe De Giusti. Rodinná tradícia založená na úsilí, duchu iniciatívy a spoľahlivom inštinkte, riadená jedinou vášňou - LÁSKOU KU KÁVE. Všetko sa začalo v 50. rokoch 20. storočia, kedy Giuseppe De Giusti, zakladateľ spoločnosti, začal pracovať ako pražič kávy v jednom podniku v meste Conegliono. Veľmi skoro vycítil, že je čas urobiť veľmi dôležité rozhodnutie a za pomoci manželky Bruny otvoril svoju vlastnú pražiareň kávy.

DeGIUSTI Caffé šíri taliansku kultúru kávy vo svete

DeGIUSTI Caffé šíri taliansku kultúru kávy vo svete. Vždy verili kvalite a osobitosti pauzy na kávu tak, ako ju zažívajú Taliani. Tento zvyk, ktorý si zamilujeme hneď po prvom vyskúšaní, sa rozhodli šíriť aj za hranicami Talianska. To preto, aby aj do vzdialených miest prišla aróma a chuť jedinečnej kávy a radosť zo správneho ochutnávania.